Jo vetëm Reali, edhe Liverpooli në kontakte me Kylian Mbappe

Jo vetëm Reali, edhe Liverpooli në kontakte me Kylian Mbappe

Real Madridi dhe Liverpooli raportohet se po e udhëheqin garën për të nënshkruar me Kylian Mbappe, nëse francezi vendosë të largohet nga Paris-Saint – Germain.

Mbappe, 21 vjeçarë, ka kontratë me PSG-në deri në vitin 2022 duke bër që të ketë shumë spekulime mbi të ardhmen e tij.


Sipas “L’Equipe”, e ardhmja e Mbappe do të vendoset vitin tjetër dhe ajo do të jetë në njërën nga këto tri skuadra.

Si Real Madridi, ashtu edhe Liverpooli janë duke zhvilluar kontakte të pa ndërprera me sulmuesin francez.

Lexo edhe

Video

error: