Jennifer Lopez këshillon Britney Spears të qëndrojë e fortë

Jennifer Lopez këshillon Britney Spears të qëndrojë e fortë

Jennifer Lopez i ka thënë Britney Spears të “qëndrojë e fortë” mes grindjes së saj të vazhdueshme me Kevin Federline.

Ylli 40-vjeçar i popit është përfshirë në një grindje të vazhdueshme me ish-bashkëshortin e saj Keven Federline – me të cilin ka Sean, 16-vjeç dhe Preston 15-vjeçar, pasi ai pretendoi në media se djemtë e saj kishin “zgjedhur” të mos e shohin atë në javët e fundit dhe shkoi në rrjetet sociale të shtunën për t’i nxitur ndjekësit e saj të marrin këshillat që J. Lo u dha fansave të saj përpara performancës së saj në Super Bowl në vitin 2020.

Krahas një imazhi të çiftit duke pozuar së bashku në MTV Video Music Awards 2001, Britney shkroi në Instagram: “Siç tha një herë Jennifer Lopez: “Ju shikoni poshtë atë kamerë dhe i thoni çdo vajze të vogël në botë të ketë zë të lartë dhe të mos tërhiqet kurrë për t’i dhënë dritë padrejtësisë’. Unë jam këtu për të ndarë se liria është një gjendje shpirtërore! Në një botë ku ke të drejtë të përdorësh këmbët… zemrën… gojën… sytë…dhe trupin…të shprehesh sado të mundesh!!! Deklarata e PAVARËSISË…për barazi dhe për të qenë të barabartë!!!”


Autorja e hitit “Jenny From the Block” nxitoi të ofrojë mbështetjen e saj për Britney, e cila në nëntor 2021 rifitoi kontrollin e pasurisë së saj shumëmilionëshe dhe aspekteve të ndryshme të jetës së saj pas përfundimit të një konservatori 13-vjeçar, ndërsa ndau postimi fillestar në profilin e saj.

Në krye të postimit origjinal, Jennifer shkroi: “Qëndroni e fortë”.

Vetëm disa ditë më parë, autorja e hitit “Baby One More Time”, e cila u martua me aktorin Sam Asghari (28) në vitin 2022, kishte quajtur pretendimet e ish-bashkëshortit të saj se ajo nuk i kishte parë fëmijët e saj për “muaj” dhe ata kishin vendosur të mos merrnin pjesë në dasmën e saj të fundit si “të lëndueshme”.

“Të rritësh djem adoleshentë nuk është kurrë e lehtë për askënd…më shqetëson fakti që arsyeja është e bazuar në INSTAGRAM-in tim…ka qenë shumë kohë përpara Instagramit…u dhashë atyre gjithçka. Vetëm një fjalë: E DËMTUAR…Do ta them…Nëna ime më tha ‘Duhet t’ia jap babait të tyre’…Po e ndaj këtë sepse mundem…Kalofshi një ditë të mirë njerëz”, shkroi ajo.

Lexo edhe

Video