Ja sa pritet të mungojë Granit Xhaka

Ja sa pritet të mungojë Granit Xhaka

Mesfushori shqiptar i Arsenalit, Granit Xhaka u dëmtua në sfidën e pare pas pandemisë që Arsenali e luajti si mysafir i Manchester Cityt.

Sipas mediave angleze, Xhaka do të mungojë 21 ditë për shkak të lëndimit.


Kësisoji, ai pritet të mos luan në ndeshjet ndaj  Brightonit, Southamptonit, Sheffield Unitedit dhe Norwichit.

Arsenali është duke luftuar për një vend në Evropë dhe Xhaka pritet të jetë mungesë e madhe për trajnerin Mikel Arteta.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.