Ja rezultati i pjesës së parë mes Barcelonës e Celta Vigos

Ja rezultati i pjesës së parë mes Barcelonës e Celta Vigos

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen mes gjigantit katalunas Barcelona dhe skuadrës së Celta Vigos, ku nikoqirët hynë drejt zhveshtores me epërsi prej dy golave.

Pas 45’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Camp Nou”, Barcelona gjendet në epërsi prej 2:0 kundër Celta Vigos, përcjell KosovaPress.


Fillimisht, ishte sulmuesi Memphis Depay ai i cili e zhbllokoi rezultatin i pari, ku dërgon Barçën në epërsi prej 1:0 në minutën e 30’.

Ndërkaq, sulmuesi Pierre-Emerick Aubameyang e thellon epërsinë e Barcelonës në 2:0 përmes golit të tij në minutën e 41’ të ndeshjes.

Rezultati i pjesës së parë është 2:0 në favor të Barcelonës.

Lexo edhe

Video