Ja me kë do të ballafaqohen Polonia dhe Argjentina në fazën e eliminimit direkt

Ja me kë do të ballafaqohen Polonia dhe Argjentina në fazën e eliminimit direkt

Polonia dhe Argjentina janë dy skuadrat tjera që janë futur në grupin e 16 kombëtareve më të mira në Kampionatin Botëror që po zhvillohet në Katar.

Argjentina pas fitores 2-0 ndaj Polonisë ka vazhduar tutje si liderë e grupit C me gjashtë pikë, raporton KosovaPress.


Leo Messi me shokë në fazën tjetër do të ballafaqohet me Australinë, një kundërshtar që cilësohet më i lehtë, së paku në letër.

Ndryshe nga Argjentina, Polonia e cili mori katër pikë dhe doli si e dyta në grupin C do të ketë punë shumë të vështirë pasi do të ndeshet me kampionin në fuqi, Francën.

Ndeshjet do të zhvillohen më tre dhe katër dhjetor.

Lexo edhe

Video