Ja kush ishte lojtari me notën më të lartë nga derbi Liverpool-Man.City

Ja kush ishte lojtari me notën më të lartë nga derbi Liverpool-Man.City

Liverpooli dhe Manchester City dhuruan një ndeshje spektakolare në kuadër të xhiros së shtatë të Premier Ligës së Anglisë.

Rezultati në fund ishte i barabartë 2-2 dhe të dy skuadrat morën vetëm nga një pikë dhe kjo më së shumti i konvenoi lideri të tabelës, Chelseat, përcjellë KosovaPress.


Lojtari që u vlerësua me notën më të lartë nga ku ballafaqim ishte Mohamed Salah me notën 9.1.

Salah shënoi golin e dytë për Liverpoolin ndërsa asistoi te goli i parë të cilin e realizoi Sadio Mane.

Ja notat e të gjithë lojtarëve:

Lexo edhe

Video

error: