Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Izraeli rrafshon Kullën Hanadi në Gaza pas sulmeve me raketa (Video)

Izraeli rrafshon Kullën Hanadi në Gaza pas sulmeve me raketa (Video)

Kulla Hanadi, një ndërtesë banimi 13-katëshe në Gaza, u shkatërrua mbrëmjen e të martës nga bombardimet izraelite.

Godina u sulmua një orë e gjysmë pasi banorët dhe njerëzit u paralajmëruan të evakuohen.


Nga ky sulm, 80 familje mbetën të pastreha. Mirëpo, nuk raportohet për të lënduar, përcjell Vizion Plus.

Komuniteti ndërkombëtar iu ka kërkuar të dy palëve t’i japin fund përshkallëzimit.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: