Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Izraeli, Austria dhe Danimarka do të formojnë një fond për zhvillimin e vaksinave

Izraeli, Austria dhe Danimarka do të formojnë një fond për zhvillimin e vaksinave

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu tha sot se Izraeli, Austria dhe Danimarka do të formojnë një fond të përbashkët për kërkimin dhe zhvillimin e vaksinave COVID-19.


“Ne do të krijojmë një fond të përbashkët kërkimi dhe zhvillimi dhe do të diskutojmë mundësinë e investimeve të përbashkëta në objektet e prodhimit të vaksinave,” tha ai në një konferencë shtypi me kancelarin austriak Sebastian Kurz dhe kryeministrin danez Meta Frederiksen.

Ai ftoi vendet e tjera të bashkohen me ta, raporton Reuters.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: