Itali-Belgjikë, ndeshja për vendin e tretë në Ligën e Kombeve, formacionet zyrtare

Itali-Belgjikë, ndeshja për vendin e tretë në Ligën e Kombeve, formacionet zyrtare

Italia dhe Belgjika do të ballafaqohen në stadiumin “Allian Arena” në Italia për të diskutuar vendin e tretë në kuadër të kompeticionit të Ligës së Kombeve.

Këto dy klube u mposhtën nga Franca, përkatësisht Spanja në gjysmëfinalet e kësaj gare, përcjellë KosovaPress.


Ndeshja starton nga ora 15:00 dhe tashmë janë publikuar formacionet zyrtare.

Itali: Donnarumma, Di Lorenzo, Acerbi, Bastoni, Emerson, Barella, Locatelli, Pellegrini, Berardi, Raspadori, Chiesa

Belgjikë: Courtois, Anderveireld, Denayer, Vertonghen, Saelemaekers, Witsel, Tielemans, Castagne, Vanaken, Carrasco, Batshuayi

Lexo edhe

Video

error: