Ismaili bën një ndryshim për banorët e Kalabrisë, premton trafiku urban modern

Ismaili bën një ndryshim për banorët e Kalabrisë, premton trafiku urban modern

Kandidati për kryetar të Komunës së Prishtinës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) , Uran Ismaili ka vendosur një pritore të autobusit për banorët e lagjes “Kalabri” në kryeqytet.


Ai ka thënë se ky është një ndryshim i vogël për gjithë ata që presin autobusin në këtë lagje, por ka theksuar se deri më 2023-tën trafiku urban ka me qenë modern dhe falas për të gjithë.

“Një ndryshim i vogël por i nevojshëm për banorët të cilët e presin autobusin në Kalabri. Deri me 2023, trafiku urban ka me qenë modern, dhe FALAS për të gjithë banorët. 🚍Prishtina na bashkon 🌳#bashkeendreqim”, ka shkruar Ismaili.

Lexo edhe

Video

error: