Ishte njëri nga më të mirët te KB Ylli, Erjon Kastrati largohet nga kampioni i Kosovës

Ishte njëri nga më të mirët te KB Ylli, Erjon Kastrati largohet nga kampioni i Kosovës

Përmes një njoftimi zyrtarë, KB Ylli e ka konfirmuar largimin e basketbollistit Erjon Kastrati nga klubi.

Pas plot dy sezoneve me suharekasit, Kastrati largohet nga Ylli, ndërsa ende nuk ka ndonjë njoftim se ku do të shtrihet e ardhmja e tij, përcjell KosovaPress.


Me Erjonin në ekip, KB Ylli arriti të fitojë dy tituj të Superligës së Kosovës, një të Ligës Unike dhe Superkupën e Ligës Unike.

Njoftimin e plotë të KB Yllit e gjeni më poshtë.

https://www.facebook.com/KBYLLI/posts/pfbid025RiiZ1PDKnn7GiD22r6HCek2RFcsve4B6fmC8Xm6kEQGcdQRPGi71iyjP5cuG3oHl

Lexo edhe

Video