Ish-ylli i Real Madridit flet për problemet me alkoolin, stërvitej i dehur

Ish-ylli i Real Madridit flet për problemet me alkoolin, stërvitej i dehur

Ish-mbrojtësi i Real Madridit dhe Romës, Cicinho, ka zbuluar se do të pinte për 14 orë dhe do të shkonte në stërvitje i dehur, në një intervistë të sinqertë për problemet e tij me alkoolin.

Mbrojtësi brazilian kaloi dy sezone me “Galaktikët”, duke bërë gjithsej 32 paraqitje dhe duke fituar La Ligën në sezonin 2006/07.

Por, gjatë kohës së tij në “Santiago Bernabeu”, Cicinho u bë i varur nga alkooli dhe ndoqi seancat stërvitore ndërsa ishte i dehur, përcjell KosovaPress.


Më pas ai kishte metoda për të fshehur dehjen dhe erën e alkoolit nga shokët e tij. Kjo vazhdoi te Roma, të cilës ai iu bashkua në një transferim prej 11 milionë eurosh dhe bëri 91 paraqitje për të.

“Nëse më pyesni nëse kam stërvitur i dehur gjatë te Reali, po. Do të pija kafe për të fshehur frymën dhe do zhytesha në kolonjë”, tha ai për emisionin “Ressaca” në EPTV.

“Si një futbollist profesionist, ishte e lehtë. Nuk më duheshin para për ta marrë alkoolin. Njerëzit ishin të lumtur t’ju jepnin gjithçka që dëshironi në një restorant. Do të filloja të pija pas stërvitjes. Unë do të bëja punë me fizioterapeutin, do të shkoja në shtëpi në orën 14:30, në 14:30 dhe do të ndaloja pijen vetëm në orën 4 të mëngjesit. Sa herë që u shfaqa i dehur te Roma, krerët humbën më shumë besimin tek unë”, tha më tej Cicinho.

Në intervistat e mëparshme, Cicinho kishte thënë se pinte dy pako cigare dhe pinte afro 10 birra në ditë.

Lexo edhe

Video