Ish-ambasadori holandez i reagon Borrellit: BE tregoi sërish paaftësinë e saj

Ish-ambasadori i Holandës në Kosovë Robert Bosch, i ka reaguar përfaqësuesit të lartë të Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, për deklaratën lidhur me aksionin e sotëm në veri të vendit. Bosch, ka thënë se BE-ja po e tregon edhe një herë “paaftësinë” e saj në lidhje me Kosovën. Sipas tij, … Continue reading Ish-ambasadori holandez i reagon Borrellit: BE tregoi sërish paaftësinë e saj