Interi përballë Juventusit në “Giuseppe Meazza”, formacionet zyrtare

Interi përballë Juventusit në “Giuseppe Meazza”, formacionet zyrtare

Kryendeshja e javës së nëntë të kampionatit italian të futbollit, i njohur si Serie-A do të zhvillohet në stadiumin “Giuseppe Meazza”.

Me fillim nga ora 20:45 aty do të ballafaqohen kampioni në fuqi Interi dhe Juventusi, transmeton KosovaPress.

Interi vjen në këtë ndeshje një javë pas humbjes së parë në kampionat kundër Lazios, kurse Juventusi po kalon nëpër një formë të mirë ku në pesë ndeshje e fundit ka katër fitore dhe një barazim.


Këto janë formacionet zyrtare:

Inter: Handanovic; Skriniar, De Vrij, Bastoni; Darmian, Barella, Brozovic, Calhanoglu, Perisic; Dzeko, Lautaro Martinez

Juventus: Szczesny; Danilo, Bonucci, Chiellini; Cuadrado, Bernardeschi, Locatelli, McKennie, Alex Sandro; Kulusevski, Morata

Lexo edhe

Video

error: