Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Interi në stilin e kampionit, mposht Parman dhe arratiset në kreun e tabelës

Interi në stilin e kampionit, mposht Parman dhe arratiset në kreun e tabelës

Interi nuk ka të ndalur në Serie-A. “Neroazzurrët” kanë shënuar një tjetër fitore duke e mposhtur Parman në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 25 të kampionatit italian.


Alexis Sanchez ishte frymëzuesi i fitores së zikaltërve me dy golat e tij në pjesën e dytë, ndërsa golin e vetëm për Parman e realizo Hernani në minutën e 71’ të ndeshjes, përcjell KosovaPress.

Me këtë fitore Interi mbetet i vetëm në kreun e tabelës me 59 pikë, gjashtë më shumë se Milanin në vendin e dytë dhe dhjetë më shumë se Juventusi në vendin e tretë.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: