Interi në kërkim të fitores ndaj Empolit, formacionet zyrtare

Interi në kërkim të fitores ndaj Empolit, formacionet zyrtare

Interi kërkon që të rikthehet te fitorja pas humbjes nga Lazio dhe barazimit në derbi me Juventusit në dy ndeshjet e fundit të Serie-A.

“Neroazzurrët” ballafaqohen sonte me fillim nga ora 20:45 me skuadrën e papërshtatshme Empolin, përcjellë KosovaPress.

Skuadra e Simone Inzaghit momentalisht është 10 pikë prapa rivalëve lokal Milanit që e kryesojnë renditjen tabelare me 28 pikë pas 10 ndeshjeve.


Këto janë formacionet zyrtare:

EMPOLI (4-3-1-2) : Vicar; Stojanovic, Ismajli, Luperto, Parisi; Zurkowski, Ricci, Bandinelli; Bajrami; Cutrone, Pinamonti

INTER (3-5-2) : Handanovic; D’Ambrosio, De Vrij, Batons; Darmian, Barella, Brozovic, Gagliardini, Dimarco; Sanchez, Lautaro

Lexo edhe

Video

error: