Interi kërkon ta rikthejë kreun e tabelës me fitore ndaj Sassuolos, formacionet zyrtare

Interi kërkon ta rikthejë kreun e tabelës me fitore ndaj Sassuolos, formacionet zyrtare

Interi pret Sassuolo-n këtë mbrëmje teksa kërkon të kthehet në krye të tabelës së ligës me një fitore eventuale.

Ndeshja mes “Nerazzurrëve” dhe “Neroverdive” fillon në orën 18:00 në stadiumin “Giuseppe Meazza”.

Alessandro Bastoni dhe Marcelo Brozovic janë të dy të skualifikuar për ndeshjen e kësaj mbrëmje për shkak të pezullimit me karton të verdhë, transmeton KosovaPress.

Trajneri Simone Inzaghi nuk do të mund të mbështetet as te Joaquin Correa dhe Robin Gosens, pasi të dy lojtarët vuajnë nga lëndime.


Për Sassuolo-n, Gian Marco Ferrari është i pezulluar dhe tre lojtarë janë jashtë për shkak të lëndimeve, ku Jeremy Toljan, Filip Djuricic dhe Pedro Obiang mungojnë të gjithë në ndeshjen e sotme.

Këto janë formacionet e mundshme:

INTER (3-5-2) : Handanovic; Skriniar, De Vrij, Dimarco; Darmian, Gagliardini, Barella, Calhanoglu, Perisic; Lautaro Martinez, Alexis Sanchez

SASSUOLO (4-2-3-1) : Advice; Muldur, Ayhan, Chiriches, Kyriakopoulos; Frattesi, Maxime Lopez; Berardi, Raspadori, Traoré; Scamacca.

Lexo edhe

Video