Inter-Sassuolo, formacionet zyrtare

Inter-Sassuolo, formacionet zyrtare

Interi synon të mbajë rekordin e tyre të fitoreve në këtë fillim të sezonit edhe në sfidën kundër Sassuolso që zhvillohet sonte nga ora 20:45 në “Giuseppe Meazza”.

“Nerazzurrët” i kanë fituar të pesë raundet deri më tani, duke pësuar vetëm një gol dhe mbeten skuadra e vetme ende e pamposhtur në Serie A këtë sezon.

Sassuolo është i freskët nga fitorja 4-2 ndaj Juventusit, vetëm një javë pasi humbi ndaj Frosinone me të njëjtin rezultat.


Ja formacionet zyrtare:

Inter: Sommer; Darmian, Acerbi, Bastoni; Dumfries, Barella, Calhanoglu, Mkhitaryan, Dimarco; Thuram, Lautaro Martinez

Sassuolo: Consigli; Toljan, Erlic, Viti, Viña; Boloca, Matheus Henrique; Berardi, Bajrami, Laurentié; Pinamonti

Lexo edhe

Video