Inter – Real Madrid, luftë për tri pikë jetike, formacionet zyrtare

Inter – Real Madrid, luftë për tri pikë jetike, formacionet zyrtare

Në stadiumin “Giuseppe Meazza”, sonte do të ballafaqohen Interi dhe Real Madridi, ndeshje kjo e vlefshme për rrethin e katërt të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve, përcjell KosovaPress.

Të dy skuadra kanë nevojë të madhe për fitore në mënyrë që t’i mbajnë gjallë shpresat për kualifikim në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve.


Këto janë formacionet zyrtare:

INTER (3-4-1-2): Handanovic; Skriniar, De Vrij, Bastoni; Hakimi, Barella, Gagliardini, Young; Vidal; Lukaku, Lautaro Martinez. 

REAL MADRID (4-3-3): Courtois; Carvajal, Varane, Nacho, Mendy; Modric, Odegaard, Kroos; Lucas Vazquez, Mariano Diaz, Hazard.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: