Institucionet ndërkombëtare të sigurisë: Vuçiq ka dhënë urdhër të digjen pikat kufitare

Institucionet ndërkombëtare të sigurisë: Vuçiq ka dhënë urdhër të digjen pikat kufitare

Sipas informatave të siguruara nga Kosovapress nga një burim brenda institucioneve ndërkombëtare të sigurisë që veprojnë në Kosovë, presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka dhënë urdhër që të digjen pikat kufitare në Jarinjë dhe Bërnjak.

Ndryshe, serbët kanë vendosur sot barrikada në veri kundër reciprocitetit ndaj targave dhe letërnjoftimeve të lëshuara nga Serbia duke nisur nga mesnata, në orën 00:00.


Lexo edhe

Video