Lajme   Zgjedhjet 2021   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

“Injektoi ujë biologjik në vend të vaksinës”, Rama ironizon: Nivel shumë i lartë për ne…

“Injektoi ujë biologjik në vend të vaksinës”, Rama ironizon: Nivel shumë i lartë për ne…

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama sot në nisjen e sesionit të ri parlamentar hodhi poshtë të gjitha teoritë konspirative në lidhje me vaksinimin kundër koronavirusit.


Pas deklaratave të opinionistëve se ai ka injektuar ujë biologjik në vend të vaksinës reale, kryeministri ironizoi se “është një nivel i analistëve shumë i lartë për njerëzit e zakonshëm.”

“Na jep mundësi që ta shikojmë me optimizëm 6-mujorin e dytë të këtij viti që procesi do të ecë i patrazuar nga luhatjet e mundshme. Në momentin që kompania do të bëjë furnizimin e parë për të sjellë vaksinat do të ndjekim të njëjtin proces për të hequr edhe çdo sëkëlldi të krijuar nga gjithfarë llojesh tra-la-lash në media apo rrjete sociale, po ashtu kam biseduar me ministren që sidoqoftë pjesa që ka bërë vaksinën do të duhet të kthehet për të marrë dozën tjetër cilido që do të jetë i gatshëm të bëjë një transparencë mbi antitrupat që vaksina është marrë ajo që thuhet dhe ka bërë të gjithë efektin e parashikuar. Është e rëndësishme që kam parë se opinionistë që kanë hedhur idenë që unë kam injektuar ujë biologjik. Është një nivel i analistëve shumë i lartë për ne njerëzit e zakonshëm”, tha Rama./Tch

Lexo edhe

Video

error: