Infektologu Krasniqi jep lajmin e mirë: Nga nesër vetëm 9 pacientë me Covid-19 në Klinikë

Infektologu Krasniqi jep lajmin e mirë: Nga nesër vetëm 9 pacientë me Covid-19 në Klinikë

Infektologu Valbon Krasniqi, ka bërë të ditur se në Klinikën Infektive sonte janë vetëm 12 pacientë me COVID-19.

Ndërsa ka thënë se nesër do të lirohen edhe tre, kështu që do të mbesin vetëm 9 pacientë.

Krasniqi këto i ka bërë të ditura përmes një statusi në FCB:

Fillon numërimi drejt ZERO-s


Sonte në klinikë me 12 pacientë. Shërohen 3 prej tyre,

Nga nesër me numër njëshifror të pacientëve në klinikë (vetëm 9 )

Saktēsisht, sot pas 8 javësh betejë me koronavirusin, fillon numërimi drejt ZERO-S.

Po përjetojmë me gëzim rezultatet e durimit të qytetarëve dhe punës profesionale të gjithë personelit shëndetësorë

Falemnderit qytetarë për durimin.

Lexo edhe

Video

error: