Infantino nesër në Kosovë, FFK zbulon agjendën

Infantino nesër në Kosovë, FFK zbulon agjendën

Nesër në Kosovë do të qëndrojë për vizitë presidenti i FIFA-së Gianni Infantino.

Kjo do të jetë vizita e parë e të pari të shtëpisë më të madhe të futbollit në botë, FIFA,


Federata e Futbollit të Kosovës ka bërë të ditur se ai do të takohet me drejtues të FFK-së si dhe me krerët e shtetit.

Pas këtyre takimeve, Infantino dhe presidenti i FFK-së, Agim Ademi do të flasin për media në orën 15:00.

Lexo edhe

Video