Infantino bën homazhe te shtatorja e legjendës Fadil Vokrri

Infantino bën homazhe te shtatorja e legjendës Fadil Vokrri

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino që po qëndron për vizitë në Kosovë ka vizituar stadiumin ikonik “Fadil Vokrri”.

Ai paraprakisht ka bërë homazhe tek shtatorja e legjendës e futbollit të Kosovës Fadil Vokrri.


Gjatë ditës ai pritet të takohet me Presidenteten e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani dhe me Kryeministrin Albin Kurti.

Në fund, ai do të flas në një konferencë për media në ora 15:00.

Lexo edhe

Video