Idris Elba do të relaksohet me miqtë në datëlindjen e tij të 50-të

Idris Elba do të relaksohet me miqtë në datëlindjen e tij të 50-të

Idris Elba po planifikon një festë relaksuese për datëlindjen e 50-të me familjen dhe miqtë më 6 shtator.

Duke folur për gazetën Sunday Mirror, aktori i njohur tha se do të zgjedhë një darkë të ftohtë me familjen dhe miqtë.

“Ndihem mirë. Jam i emocionuar që mbush 50 vjeç. Por nuk mund ta them as fjalën 50. Është si “Çfarë? Unë jam plak!” Ky jam unë – në rrugën time. Ndihem 50. Zgjohem në mëngjes dhe po dhemb. Vitet e fundit kam kuptuar se sa e çmuar është jeta, kështu që dua të jetoj. Jam vërtet mirënjohës që ia kam arritur,” tha ai.


“Do të pushoj. Kam bërë festa të mëdha dhe këtë herë dua ta laj në një ambient të ftohtë. Gruaja ime organizoi një festë masive ditëlindjeje për mua (vitin e kaluar), kështu që këtë vit do të qetësohem. Bëj shumë ahengje, kështu që ndoshta do të qetësohem,” shtoi ai.

Idris e ndan kohën e tij mes aktrimit dhe muzikës dhe ai thotë se njerëzit shpesh habiten se sa shumë punon.

“Ndoshta duket më e çmendur se sa është, por menaxherja ime Katie do të thoshte: “Ti nuk je njeri. Si ia arrin?” Më pëlqen të punoj. Jam me fat që puna ime e përditshme më lejon të bëj filma të mëdhenj, reklama makinash, por në të njëjtën kohë, pasioni im është muzika dhe DJing. Po punoj shumë. Për të fituar besueshmëri, duhet të vendosni orët, veçanërisht nëse njerëzit ju njohin për një gjë,” tha aktori i njohur.

Lexo edhe

Video