Ibra dhe Milan afër marrëveshjes së re për rinovimin e kontratës

Ibra dhe Milan afër marrëveshjes së re për rinovimin e kontratës

Milan dhe Zlatan Ibrahimovic thuhet se do të vazhdojnë së bashku për një vit tjetër, pasi kanë arritur një marrëveshje të re deri në qershor të vitit 2022.

“Tuttomercatoëeb” raporton se suedezi ka arritur një marrëveshje me “Diavolon” pas negociatave të javëve të fundit.


Mbeten vetëm detajet përfundimtare për rinovimin, të lidhura me shpërblimet dhe synimet individuale që do të përfshihen në marrëveshje, përcjellë KosovaPress.

Por gazeta pretendon se zgjatja e kontratës me Ibrahimovic do të shpallet së shpejti, pasi Milani sinjalizon se ata duan t’i japin vazhdimësi projektit duke  rinovuar me udhëheqësin e tyre.

39-vjeçari ka shënuar 15 gola në 16 ndeshje të Serie A me këtë sezon dhe kohët e fundit u kthye në skuadrën kombëtare, duke u përgatitur të përfshihej për Kampionatin Evropian këtë verë.

Lexo edhe

Video

error: