Ia del Rrahmani, starton ndaj Cagliarit

Ia del Rrahmani, starton ndaj Cagliarit

Ndeshja e fundit e xhiros së gjashtë të kampionatit italian Serie-A është ajo që zhvillohet në stadiumin “Diego Armando Maradona” ndërmjet Napolit dhe Cagliarit dhe e cila starton nga ora 20:45.

Napoli momentalisht renditet në vendin e dytë në tabelë me 15 pikë, vetëm një pikë më pak se Milani.

Qendërmbrojtësi kosovar Amir Rrahmani do të luajë nga minuta e parë edhe pse kishte pësuar një lëndim të lehtë në ndeshjen e mesjavës.


Ja formacionet zyrtare:

NAPOLI (4-3-3): Ospina; Di Lorenzo, Rrhamani, Koulibaly, Mario Rui; Anguissa, Fabian Ruiz, Zielinski; Politano, Osimhen, Insigne
 

CAGLIARI (4-5-1):  Cragno; Caceres, Godin, Walukiewicz, Lykogiannis; Zappa, Marin, Strootman, Deiola, Nandez; Joao Pedro. Coach: Mazzarri.

Lexo edhe

Video