I sekuestrohet viza nën dyshimin për falsifikim

I sekuestrohet viza nën dyshimin për falsifikim

Policia e Kosovës i ka sekuestruar vizën e lëshuar nga një shtet tjetër një personi në Aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari”.


Sipas raportit të Policisë së Kosovës bëhet e ditur se viza personit në fjalë i është sekuestruar nën dyshimin për falsifikim.

“Në lidhje me rastin janë intervistuar dy të dyshuar meshkuj kosovar dhe me vendim të prokurorit,  rasti vazhdon në procedurë të rregullt”, thuhet në komunikatë.

Lexo edhe

Video