Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Hyundai Bayon arrin më 2 mars

Hyundai Bayon arrin më 2 mars

Prodhuesi jugkorean do t’u ofrojë blerësve evropianë një crossover të ri, i cili do të zërë vendin e tij në rangun nën modelin Kona.

Ka disa vjet që flitet për një crossover të ri, të vogël Hyundai për Evropën, dhe ndërmarrja koreane ndërkohë e ka kthyer këtë ide në realitet, kështu që ne do të njihemi me modelin Bayon në fillim të marsit.

Përveç emrit, Hyundai nuk ka zbuluar shumë detaje në lidhje me këtë automjet që ndan një platformë mekanike me i20.


Duke pasur parasysh që numri i Kona-s më të madh ka një gjatësi prej 4,205 mm, Hyundai Bayon do të jetë pak më i shkurtër (rreth 4 metra). Gjithashtu, pritet që ajo t’u ofrohet klientëve ekskluzivisht me rrota të përparme dhe pa opsion nafte në motorizim.

Si njoftim i premierës së ardhshme më 2 mars, prodhuesi korean ka lëshuar një “ngacmues” në të cilin mund të shihen detajet e pjesës së përparme të makinës.

Video

error: