Hyseni e Abdixhiku takojnë gratë që janë pjesë e listës së LDK-së për kuvendin komunal

Hyseni e Abdixhiku takojnë gratë që janë pjesë e listës së LDK-së për kuvendin komunal

Kandidati për kryetar të Podujevës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Ekrem Hyseni bashkë me kryetarin e kësaj partie, Lumir Abdixhiku kanë takuar gratë që janë pjesë e listës për kuvend komunal.


Hyseni thotë se programi i tij për Podujevën në fokus ka gruan dhe ofrimin e mbështetjes dhe projekteve specifike.

“Me kryetarin Abdixhiku takuam gratë që janë pjesë e listës tonë për kuvend. Programi Podujeva Për Të Gjithë, e ka në fokus gruan, si në ofrimin e mbështetjes, përmes nismave dhe projekteve specifike, ashtu edhe në përfaqësimin e saj në ekzekutiv, ku rreth 50% do të jenë gra.  #LDK160✅”, ka shkruar Hyseni.

Lexo edhe

Video

error: