Humbi nga Dortmundi, Lopetegui njofton se po largohet nga stoli i trajnerit të Sevillës

Humbi nga Dortmundi, Lopetegui njofton se po largohet nga stoli i trajnerit të Sevillës

Duket se ka përfunduar gjithçka mes Sevillas dhe Julen Lopetegui pasi trajneri spanjoll do të shkarkohet në orët në vijim

Lopetegui tani ka konfirmuar për “Movistar” se nuk do të jetë trajner i Sevillas të enjten pas humbjes së kundër Dortmundit në Ligën e Kampionëve me rezultat 1-4, përcjellë KosovaPress.


Jorge Sampaoli, pritet të emërohet si trajner i ri i Sevillës.

Skuadra spanjolle ka vetëm një pikë në Grupin G pas tri ndeshjeve të zhvilluara.

Lexo edhe

Video