Hotit i vjen edhe një urim

Hotit i vjen edhe një urim

Pas kryeministrit të Shqipërisë ka ardhur edhe urimi i kancelarit të Austrisë, Sebastian Kurz për përzgjedhjen e Avdullah Hotit në krye të Qeverisë së re të Kosovës.


“Urime Hotit në emërimin si kryeministër i ri i Kosovës. Ne do të vazhdojmë ta përkrahim Kosovën në rrugën e saj evropiane dhe inkurajojmë përparimin e mëtutjeshëm në dialogun Beograd-Prishtinë”, shkruan Kurtz në Twitter.

 

Lexo edhe

1 Comment

Comments are closed.

error: