Hoti thotë se nuk do të zhbëjnë Specialen, flet edhe për protestën e paralajmëruar

Hoti thotë se nuk do të zhbëjnë Specialen, flet edhe për protestën e paralajmëruar

Kryeministri Avullah Hoti në konferencën e përbashkët me kryeministrin Edi Rama, është pyetur edhe për protestën e paralajmëruar nga organizatat e dala nga lufta e UÇK-së dhe për mundësinë e zhbërjes së Gjykatës Speciale.

Tha se është e drejtë elementare e cdo njeriu për të protestuar, ndërsa shtoi se nuk do të tentojnë të zhbëjnë Gjykatës Speciale.


“E drejta për protestë është e drejtë elementare, por ne si kemi treguar në të kaluarën kulturë politike dhe institucionale edhe kësaj radhe do të sillemi njësojë”, tha ai. 

Lexo edhe

Video

error: