Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Hoti: Sulmi ndaj policëve është i papranueshëm

Hoti: Sulmi ndaj policëve është i papranueshëm

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka reaguar pas sulmit të ushtruar dje ndaj policëve të Kosovës në Fushë Kosovë. Ai ka theksuar se sulmi ndaj policëve është i papranueshëm. Hoti ka ftuar qytetarët që për të gjitha pakënaqësitë t’i shfrytëzojnë mekanizmat ligjor. Ndërkohë që shtoi se integriteti fizik i policit të Kosovës është i pacenueshëm, raporton KosovaPress.

Shefi i ekzekutivit ka kërkuar nga prokuroria dhe organet tjera përkatëse që të zbardhin sa më parë rrathanat e këtij rasti.

Lexoni shkrimin e plot:


Sulmi ndaj policëve është i papranueshëm

E dënoj dhunën e ushtruar ndaj policëve të Kosovës, të cilët u sulmuan mbrëmë nga disa qytetarë në Fushë Kosovë, pasi paraprakisht kishin shqiptuar gjobë kundërvajtëse në trafik. 

I ftoj qytetarët që për të gjitha vërejtjet dhe pakënaqësitë eventuale me kryerjen e detyrave nga ana e policëve të Kosovës, t’i shfrytëzojnë  mekanizmat ligjor, t’i drejtohen  Inspektoratit Policor, të drejtën e tyre ta kërkojnë edhe në gjykatë. Integriteti fizik i policit të Kosovës është i pacenueshëm.

Kërkoj nga prokuroria dhe organet e tjera përkatëse që të zbardhin sa më parë  rrethanat që quan në këtë rast dhe të vendoset drejtësia. /KosovaPress/

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: