Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Hoti: Kemi dyfishuar subvencionet në bujqësi

Hoti: Kemi dyfishuar subvencionet në bujqësi

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti thotë se gjatë qeverisje kanë dyfishuar subvencionet në bujqësi.


Ai në “Facebook” ka shkruar se Ministria e Financave ka filluar disbursimin e 20 milionë euro për 19 mijë fermerë dhe se deri në fund të javës do të kryhen plotësisht.

“Faktet, fakte! Në Programin për Rimëkëmbje Ekonomike, kemi dyfishuar subvencionet në bujqësi. Ministria e Financave ka filluar disbursimin e 20 mil për 19,000 fermerë. Deri në fund të javës do të kryhen plotësisht. Ju premtojmë se do të vazhdojmë me mbështetje. Për punë ja ku jemi!”, ka shkruar Hoti.

Lexo edhe

Video

error: