Hoti falënderon Palmer për mbështetjen e SHBA-së për Kosovën

Hoti falënderon Palmer për mbështetjen e SHBA-së për Kosovën

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti, ka zhvilluar një takim virtual me zëvendës ndihmës sekretarin amerikan të Shtetit, Matthew Palmer.

Hoti dhe Palmer kanë biseduar për zhvillimet e përgjithshme politike në vend, si dhe për sfidat me të cilat por përballet Kosova, pasojë e pandemisë COVID -19, si në aspektin shëndetësor ashtu edhe në atë ekonomik, por edhe në fusha të tjera të jetës.


Hoti ka falënderuar Palmer për bashkëpunim dhe mbështetjen e vazhdueshme të SHBA-ve për Kosovën në të gjitha etapat e shtet-ndërtimit.

​ 

Lexo edhe

Video