Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Hoti: Do ta përkrahim fuqishëm turizmin sepse është shtyllë e rëndësishme e ekonomisë

Hoti: Do ta përkrahim fuqishëm turizmin sepse është shtyllë e rëndësishme e ekonomisë

Kandidati për kryeministër i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti takoi organizatat dhe bizneset që janë udhërrëfyese dhe bartëse të zhvillimit të turizmit malor.


Takimi u zhvillua në “Portën Perëndimore”.

“Turizmi është shumë i rëndësishëm për vendin tonë dhe do të përkahim fuqishëm sepse është shtyllë e rëndësishme e ekonomisë vendore. Do të hartojmë programe të veçanta që të zhvillohet edhe më shumë ky “Park Nacional”. Me Marrëveshjen e Uashingtonit, investitorët e huaj janë të gatshëm të investojnë dhe do të bëjmë investime të mëdha që do ta fuqizojnë turizmin malor”, tha kryeministri Hoti.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: