Horoskopi: Çfarë ju tërheq patjetër te çdo shenjë

Horoskopi: Çfarë ju tërheq patjetër te çdo shenjë

Çdo shenjë ka një identitet seksual unik dhe është e rëndësishme të dini se kujt i duhet për çfarë.

Sa më shumë të dini për identitetin seksual të partnerit tuaj, aq më i mirë do të jetë seksi juaj.

Dashi

Edhe pse mund të tingëllojë e çuditshme, asgjë nuk e ndez pasionin e kësaj shenje zjarri si seksi i papritur në tualet apo në ulësen e pasme të makinës. Pra, nëse po mendoni për diçka të ngadaltë dhe të këndshme, Dashi nuk është aspak për të. Dhe duke pasur parasysh natyrën e tyre të zjarrtë, mos hezitoni të shtoni lodra seksi.

Demi

Demi është një nga shenjat më romantike të zodiakut. Ata pëlqejnë të eksplorojnë shqisat e tyre, kështu që oreksi i tyre seksual është i lidhur ngushtë me zërin, shikimin, shijen, nuhatjen dhe prekjen.

Por mos harroni se kësaj shenje të zodiakut nuk i pëlqen shkapërderdhja, ndaj një dhomë gjumi e çrregullt mund t’i shkatërrojë epshin e tij.

Binjakë

Ata janë gati të provojnë pothuajse çdo gjë! Në fakt, e vetmja gjë që Binjakët refuzojnë është monotonia, ndaj mos kini frikë të kënaqeni me çuditshmëritë. Ata gjithashtu pëlqejnë të luajnë role. U pëlqen të dëgjohen, kështu që ju mund të prekni partnerin tuaj ndërsa flisni ose mund të bëni kontakt me sy. Përfshijini ato në fantazitë tuaja, ata do ta pëlqejnë atë.

Gaforrja

Intimiteti është i rëndësishëm për këto shenja të ëmbla dhe të ndjeshme të ujit. Gaforret duhet të ndihen të sigurt para se të dalin nga armatura e tyre dhe mënyra më e shpejtë për të nxitur besnikërinë tek ata është afërsia fizike. Gaforrja drejtohet nga Hëna, sundimtari i emocioneve, ndaj mos kini frikë të jeni romantik.

Shtrihuni dhe shikoni njëri-tjetrin në sy. Për ta seksi është një lidhje, ndaj duhet të jeni plotësisht të pranishëm, me shumë kontakt me sy. Gaforret në asnjë mënyrë nuk pëlqejnë që seksi të jetë thjesht një lidhje fizike.

Luani

Kjo është një shenjë e zodiakut që e do dramën, ndaj kur bëhet fjalë për seksin do ta kthejë lehtësisht dhomën e gjumit në skenë. Eksitimi më i madh u jep atyre ndjenjën se janë të kërkuar. Nëse Luani ju dërgon foton e tij nudo, tregojini me detaje se sa tërheqës është për ju. Ai do t’ju tregojë mirënjohjen e tij në dhomën e gjumit. Kujdes mos e lëndoni egon e tij sepse do të përballeni me zemërimin e Luanit!


Virgjëresha

Tradicionalisht, kjo shenjë simbolizon arketipin e virgjër – një lidhje e vjetruar që ndonjëherë çon në supozimin e gabuar se Virgjëreshat janë të ndjeshme. Por kjo është larg nga e vërteta. Virgjëreshat janë shumë të eksituar dhe të fiksuar pas seksit. Mos ngurroni t’u dërgoni atyre mesazhe të nxehta dhe në ato mesazhe shpjegoni qartë se çfarë do të bëni në dhomën e gjumit. Mos harroni për higjienën, rrëmuja do t’i zemërojë ata.

Peshorja

Peshorja i trajton të dashuruarit e saj si vepra të çmuara arti. Kjo shenjë e zodiakut eksiton elegancën dhe sofistikimin. Duke qenë se Peshorja është shumë vizuale, atyre do t’u pëlqejnë të brendshmet luksoze, dhe gjithashtu u pëlqen. Por rruga më e shpejtë për në zemrën e Peshores është stimulimi mendor. Edhe nëse dikush është perfekt në shtrat, ata do ta largojnë Peshoren nëse biseda pas seksit është e mërzitshme ose aspak.

Akrepi

Konsiderohen si një nga shenjat më erotike të zodiakut. U pëlqen të zhyten në lojërat e pushtetit dhe janë jashtëzakonisht të emocionuar për të eksploruar dominimin dhe bindjen. Ju mund të lidheni me Akrepin përmes kontaktit intensiv me sy dhe një përqafimi të fortë. Kimia e Akrepit është e rëndësishme, por tensioni seksual duhet të jetë i dukshëm.

Shigjetari

Shigjetari e sheh intimitetin fizik si një mundësi për njohje emocionale dhe intelektuale, por refuzon plotësisht seksin që duket tepër sentimental. Shigjetarët janë mjeshtër të joshjes dhe janë të shkëlqyer për të bërë dashuri, por seksin e shohin më shumë si kënaqësi dhe argëtim.

Bricjapi

Bricjapi dëshiron të ketë një jetë të pasur private të mbushur me shumë aventura, ndaj mos kini frikë t’i zbuloni perversitetet tuaja. U pëlqen të marrin kontrollin, ndaj mos ngurroni t’i lini të shkojnë. Ata pëlqejnë të dominojnë në zyrë dhe në dhomën e gjumit. Janë jashtëzakonisht të organizuar, ndaj u pëlqen të shohin një takim seksi në kalendarin e tyre dhe do të mendojnë për të gjithë ditën/javën!

Ujori

Ujori ndez çdo gjë që është në kundërshtim me konventat shoqërore. Ata gjithashtu i duan misteret, kështu që shtimi i syve me siguri do të rrisë kënaqësinë. Edhe një gjë: Ujori është shenja më afër shkencës dhe teknologjisë, që do të thotë se do të kënaqet me lodrat e seksit. Ai është refuzuar kryesisht nga qasja tradicionale ndaj seksit, monotonia thjesht nuk është për ta, ata e duan diversitetin dhe nuk e tolerojnë mërzinë.

Peshku

Peshqit krijues janë artistë dhe poetë të zodiakut, kështu që ata e duan seksin emocional dhe intim. Ata mund të duan të lexojnë poezi erotike si paralojë ose madje të shkruajnë diçka për ju. Peshqit janë në thelb shpirtra kureshtarë, kështu që ata janë të zmbrapsur vetëm nga ngurtësia. Përderisa jeni fleksibël dhe mendje hapur, Peshqit do të jenë të lumtur të notojnë në drejtimin tuaj,

Lexo edhe

Video