Horoskopi 25 gusht

Horoskopi 25 gusht

Dashi

Sot, mund të ketë disa frustrime të vogla, të cilat kanë të bëjnë kryesisht me miqtë, me përpjekjen kolektive, aktivitetin në grup, aktet altruiste, vizionet, qëllimet dhe idealet e tua. Nëse jeni të përkushtuar, përpiquni të mos provokoni me sjelljen tuaj dhe tendencën tuaj të vazhdueshme për pavarësi. Nëse jeni beqarë mos besoni se një sjellje e ngrohtë miqësore mund të nënkuptojë flirtim ose dashuri, sepse ndoshta mund të bëni një qasje erotike dhe të zhgënjeheni. Mundohuni të shmangni grindjet në mjedisin e shoqërisë.

Demi

Sot duhet t’i kushtoni vëmendje të veçantë të gjitha fushave të jetës tuaj, pasi ekziston mundësia që të bëni disa veprime të gabuara, të cilat do të pengojnë ose ngadalësojnë qëllimet tuaja, përparimin tuaj dhe ambiciet tuaja. Në karrierën tuaj, duhet të jeni të kujdesshëm dhe të shmangni gabimet që do të jenë të vështira për t’u korrigjuar më vonë. Gjithashtu, do të ishte mirë të mos ndërmerrni rreziqe financiare.

Binjakët

Sot do t’ju duhet mjaft vëmendje, në biseda dhe kontakte, në çdo fushë të jetës tuaj, të cilat mund të fshehin kurthe.  Në të njëjtën kohë, planetët ju paralajmërojnë të përdorni logjikën, në mënyrë që të shmangni pasojat dhe vonesat e pakëndshme, të cilat kanë të bëjnë me udhëtimin, shtëpinë dhe familjen. Nëse jeni të fejuar, përmes disa zbulimeve ose fakteve, do të zbuloni se keni pasur shpresa të rreme për një çështje në lidhje me marrëdhënien tuaj, se keni qenë shumë optimistë dhe se i kishit vendosur synime shumë të larta dashurie partnerit tuaj. Nëse jeni beqarë, kufizoni pritjet dhe entuziazmin tuaj kur bëhet fjalë për flirtimin dhe njohjet e reja.Serioziteti dhe pjekuria duhet t’ju karakterizojnë, profesionalisht dhe financiarisht.

Gaforrja

Sot duhet të jeni mjaft të kujdesshëm në vlerësimet dhe fjalët tuaja, pasi ekziston një tendencë për humbje, dështime apo edhe mashtrime. Për më tepër, planetët ju këshillojnë të qëndroni larg gënjeshtrave dhe thashethemeve, por edhe në përgjithësi të mbani mend, se fjalëve nuk u besohet, pa veprime.Nëse jeni beqarë, sot ndoshta do t’ju sjellë një njohje romantike dhe interesante. Sot ka një efekt shumë negativ në financat tuaja, veçanërisht çështjet me borxhet dhe taksat. 

Luani

I dashur Luan, sot përgatituni të përballeni me shumë konfuzion në fushën e marrëdhënieve tuaja ndërpersonale. Në të njëjtën kohë, planetet ju paralajmërojnë të jeni të kujdesshëm në sjelljen tuaj, pasi është e mundur që edhe një gënjeshtër e vogël të ketë pasoja të këqija.Nëse jeni të fejuar, do të ketë një ndjenjë të fortë tradhtie dhe zhgënjimi në marrëdhënien tuaj! Shmangni tensionet dhe grindjet. Nëse jeni beqarë këmbëngulni të mos shihni qartë disa gjëra në lidhje me personin që ju intereson. Në fushën e punës, jeni të zhgënjyer nga sjellja e kolegëve dhe bashkëpunëtorëve ndaj jush.  Ju gjithashtu do të duhet të jeni të kujdesshëm në sektorin financia.

Virgjëresha

E dashur Virgjëreshë, sot do të keni detyra dhe detyrime të shtuara, të cilat vërtet do t’ju stresojnë. Ju duhet të mobilizoni forcat tuaja dhe të përgjigjeni sa më mirë që të jetë e mundur. Gjithashtu planetët ju këshillojnë të dëgjoni zërin e arsyes dhe jo të zemrës.Nëse jeni beqarë do të ketë një flirt në mjedisin tuaj të punës. Në fushën e karrierës, sigurohuni që të mbani një marrëdhënie të mirë me kolegët tuaj, edhe nëse mendoni se ata do t’ju sfidojnë me sjelljen e tyre. Ekonomikisht, një zgjidhje vjen nga atje ku nuk e prisni.


Peshorja

Sot duhet të qëndroni me këmbë në tokë, të mos kërkoni sukses të përkohshëm dhe të mos besoni shumë lëvdata dhe fjalë të mëdha. Nëse jeni beqarë sigurohuni që të jeni të kujdesshëm ndaj njohjeve të reja, flirteve dhe pushtimeve, të cilat mund të mos jenë aq perfekte sa duket.  Profesionalisht ju mund të mirëpresni mundësi të reja.

Akrepi

Sot, duhet të jeni shumë të kujdesshëm, përsa i përket vlerësimeve tuaja. Ka shumë të ngjarë që do të ketë konfuzion në mjedisin tuaj familjar dhe në shtëpi dhe ju do të duhet të përdorni të gjithë logjikën tuaj në mënyrë që të merrni vendimet e duhura. Nëse jeni të fejuar, përpiquni të shmangni ankesat e tepërta. Nëse jeni beqarë përsëri po merreni gabimisht me një person nga e kaluara dhe në fund do të zhgënjeheni, pasi nuk do të keni sukses në përpjekjen për t’u rilidhur!Fusha e punës ka nevojë për vëmendje dhe pjekuri.

Shigjetari

Sot, mund të mendoni se logjika juaj nuk mund t’ju ndihmojë në vendime dhe situata kritike, pasi peizazhi është mjaft i vrenjtur dhe iluzionet tuaja edhe më shumë. Do të ishte mirë të shmangni çdo lloj fillimi të ri dhe të jeni të kujdesshëm në lëvizjet tuaja. Nëse jeni beqarë, përpiquni të shmangni keqkuptimet në komunikimin me personin që ju intereson, por edhe në flirtimin në përgjithësi.  Nëse jeni të fejuar, sigurohuni që të disiplinoni veten dhe të përmirësoni marrëdhënien tuaj. Në mënyrë profesionale do të duhet të rishikoni disa gjëra dhe me siguri do të ndjeni se nuk mund të përqendroheni.

Bricjapi

Shok Bricjap, sot do të mbështetesh më shumë në intuitën tënde sesa në kriteret objektive dhe logjike. Nëse jeni beqarë, mos u mbështetni në njohje të reja. Profesionalisht, ju mendoni se nuk keni kohë të mjaftueshme për të përfunduar disa çështje në pritje.

Ujori

I dashur Ujor, sot mundohuni të  mos prishni disponimin tuaj të mirë, për shkak të zhgënjimit. Nëse jeni beqarë, përpiquni të mos tërhiqeni nga fjalët ose situatat që nuk janë ato që duken. Më mirë të shmangni fillimet e reja, të cilat do të dëshmohen si iluzione dhe zgjedhje të gabuara. Nëse jeni të fejuar, shmangni gënjeshtrat, sekretet, por edhe nervat, ndaj partnerit, sepse në fund do të jeni të humbur.Mos merrni asgjë të mirëqenë në fushën profesionale dhe financiare, sepse rreziku, nxitimi dhe besimi i tepërt do të shkaktojnë dëme.

Peshqit

Sot  do t’ju “bjerë” humori befas. Bëhuni gati ta përballoni me qetësi. Nëse jeni beqarë ka shumë të ngjarë të mësoni një sekret dashurie që ju shqetëson drejtpërdrejt dhe kështu. Nëse jeni të fejuar dhe mbani sekrete nga partneri juaj ose jeni përfshirë në aktivitete të paligjshme seksuale, disa zbulime sot do t’ju ekspozojnë marrëdhënien tuaj dhe do ta vënë atë në rrezik.Në fushën e punës disa kosto shtesë lindin dhe ju mund të jeni pak më të stresuar.

Lexo edhe

Video

error: