Horoskopi 24 korrik

Horoskopi 24 korrik

Dashi

Jepni përparësi miqësive tuaja sot, por pa qenë aq kërkues, nervozë dhe dogmatikë ndaj miqve tuaj, sepse do të shkaktoni keqkuptime dhe tensione! Nëse jeni beqarë, sigurohuni që të përmbaheni dhe mos bini në dashuri që nuk premton një të ardhme të qëndrueshme dhe të sigurt.  Nga ana profesionale, do të keni disa mosmarrëveshje dhe tensione me kolegët dhe bashkëpunëtorët.

Demi

Mos u rrëmbeni për shkak të pasigurisë, gabimeve të pakujdesshme, të cilat mund të ndikojnë në imazhin dhe statusin tuaj të mirë shoqëror. Nëse jeni beqarë disa ngjarje dhe zhvillime, të cilat kanë të bëjnë me personin që dëshironi, ndoshta do t’ju zhgënjejnë. Financiarisht, jini të përgatitur për disa humbje, të cilat do të adresohen shpejt.

Binjakët

Mos nxitoni kur ngisni makinën dhe organizohuni më mirë nëse planifikoni të udhëtoni. Nëse jeni fejuar, nevoja juaj për vëmendjen e pandarë të partnerit tuaj ndaj jush bëhet një mani dhe ju çon në shpërthime dhe kërkesa irracionale, të cilat do të sjellin tensione në marrëdhënie. Thuaj jo humbjeve të pakuptimta dhe shpenzimeve të panevojshme. Nga ana profesionale, mund të ketë disa keqkuptime të vogla në komunikim.

Gaforrja

Mund të ketë disa zhgënjime sot, pas disa zbulimeve dhe situatave të fshehura, të cilat deri më tani nuk i dinit. Duhet të jeni gati të shihni fytyrën e vërtetë të tjerëve. Nëse jeni beqarë mund të ketë disa zhgënjime në fushën e dashurisë. Nga ana profesionale, ju mund të keni disa keqkuptime ose tensione me bashkëpunëtorët ose kolegët, për shkak të sjelljes tuaj.

Luani

Sot është një ditë kritike për shumë nga fushat e rëndësishme të jetës tuaj dhe për të gjitha marrëdhëniet tuaja ndërpersonale. Disa njerëz, përmes kontakteve, shoqërimeve dhe takimeve, mund t’ju zhgënjejnë. Nëse jeni beqarë mos u besoni të njohurve dhe flirteve të reja për shkak të entuziazmit të tepruar, sepse ndoshta do të zhgënjeheni.

Virgjëresha

Nëse ndiheni të lodhur, do të duhet të lëvizni me logjikë, praktike dhe organizim dhe kështu, të shpëtoni nga pasiguritë dhe stresi. Nëse jeni beqarë do të ketë disa lidhje dashurie me një person që ju intereson, në mjedisin tuaj profesional, por duhet të keni kujdes. Shumë probleme do të vijnë tani në fushën e punës sot, pasi ju jeni veçanërisht të prirur ndaj gabimeve dhe pakujdesisë! Financiarisht, do të ketë humbje për shkak të detyrimeve të papritura.


Peshorja

Duhet të prisni disa zhgënjime. Nëse jeni beqarë thoni jo çdo sjellje sipërfaqësore dhe të papjekur. Kushtojini vëmendje të madhe sot vrullit tuaj për gabime të parëndësishme dhe nervozizëm, në fushën profesionale. Do të ketë disa kosto shtesë tani, por nëse mendoni me qetësi, do të gjeni zgjidhjet që dëshironi.

Akrepi

Mos i ktheni për shkak të mbindjeshmërisë, problemeve të vjetra, të cilat supozohej se do të kapërceheshin dhe zgjidheshin.  Nëse jeni të lirë, mund t’ju tërheqin dashuritë e kaluara për shkak të nostalgjisë dhe kujtimeve. Mendoni me maturi dhe lëvizni bazuar në logjikë drejt ish-partnerit tuaj, në mënyrë që të mos lëndoheni përsëri. Në fushën e karrierës, patjetër duhet të shmangni gabimet, të cilat mund të ndikojnë në qëndrueshmërinë e punës suaj.

Shigjetari

Hëna e plotë e sotme ndikon kryesisht në marrëdhëniet dhe kontaktet tuaja shoqërore, por edhe lëvizjet tuaja. Gjithashtu, shoqërimi me vëllezërit e motrat, fqinjët dhe të afërmit, kërkon vëmendjen dhe qetësinë tuaj. Nëse jeni beqarë thoni jo fillimeve dhe marrëdhënieve të reja në dashuri, mos u besoni fjalëve të mëdha dhe mos u entuziazmoni shumë me njohje të reja, pa marrë parasysh sa simpatik mund të duken. Në fushën e karrierës, thuaj jo thashethemeve dhe sekreteve! Financiarisht do të ketë kosto për një mjet transporti.

Bricjapi

Hëna e plotë, ju zgjon disa pasiguri. Nëse jeni të fejuar, disa situata sot do të lëkundin besimin që keni në partnerin tuaj dhe kështu, do të jeni të detyruar të rishikoni disa gjëra dhe situata mes jush. Nëse jeni beqarë ndiheni mjaft të irrituar dhe të pasigurt emocionalisht, me zhvillimet dhe ngjarjet e ardhshme. Financiarisht, dita do të ketë shumë vështirësi stresuese dhe do të stresoheni.

Ujori

Ju duhet të pranoni ndryshimet dhe zhvillimet e mundshme të ardhshme që vijnë tani në çdo fushë të jetës tuaj. Nëse jeni beqarë shumë nga shpresat tuaja për personin që ju intereson do të prishen, pasi ky person do t’ju zhgënjejë për shkak të sjelljes së rreme ose të papërshtatshme ndaj jush. Nëse jeni fejuar, marrëdhënia juaj me partnerin tuaj sot ka shumë të ngjarë të tronditet, me grindje dhe tensione, prandaj ruani qetësinë. Në sektorin profesional, por edhe në atë financiar, ka disa zhvillime dhe ndryshime të pashmangshme që do t’ju stresojnë.

Peshqit

Hëna e Plotë do t’ju sjellë mjaft shqetësime emocionale dhe mendore dhe do t’ju shkaktojë mjaft stres, trazira të brendshme, pasiguri dhe fobi. Sigurohuni që të mbani sekretet tuaja, pasi tani jeni në rrezik të zbulimeve që mund të godasin qëllimet tuaja. Nëse jeni të beqarë dhe ju intereson një dashuri për të kaluarën mendohuni mirë para se të bëni një qasje, sepse mund të mos keni përgjigjen që shpresoni. Disa nga gabimet tuaja të vjetra profesionale dhe financiare tani po kthehen dhe do të tregojnë pasojat e tyre negative.

Lexo edhe

Video