Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Holanda triumfon ndaj Kosovës në miqësoren e dytë në futsall

Holanda triumfon ndaj Kosovës në miqësoren e dytë në futsall

Kosova ka pësuar disfatë me rezultat 3-1 në miqësoren e dytë brenda dy ditësh më Holandën në futsall.

Holandezët u treguan skuadër më efikase në të dy pjesët. Fillimisht ata e mbyllën pjesën e parë me epërsi minimale 1-0 me golin e realizuar nga Veseboher, ndërsa në pjesën e dytë shënuan edhe dy gola përmes Ceyar dhe Veseboher që realizoi golin e dytë personal në këtë ndeshje, përcjellë KosovaPress.


Golin e vetëm për Kosovën në këtë takim e realizoi Salihu.

Kujtojmë që në ndeshje e parë këto dy ekipe barazuan me rezultat 0-0.

Lexo edhe

Video

error: