Holanda e mposht me vështirësi Senegalin

Holanda e mposht me vështirësi Senegalin

Holanda ka marrë një fitore shumë të rëndësishme në ndeshjen e parë të Kampionatit Botëror duke e mposhtur Senegalin me rezultat 2-0.

Një ndeshje jashtëzakonisht e fortë dhe shumë e luftuar u zhvillua ndërmjet këtyre dy kombëtareve, gjë të cilën e konfirmon edhe vetëm një gol i shënuar, dhe erdhi pesë minuta para se të përfundonte ndeshja, raporton KosovaPress.

Cody Gakpo ishte heroi i “tulipanëve” pasi tundi rrjetën e Senegalit në minutën e 84’ të ndeshjes i cili më pastaj u pasua edhe nga goli i minutave shtesë që u realizua nga Klaassen i cili shënoi për 2-0 për t’ia siguruar tri pikë të plota nga ky duel shumë i vështirë.


Pas ndeshjeve të para, Grupi A kryesohet nga Evuadori dhe Holanda me nga tre pikë, kurse Senegali dhe Katari mbeten pa pikë.

Goli i Gapkos:

Lexo edhe

Video