Holanda 2:0 Katari, notat e lojtarëve

Holanda 2:0 Katari, notat e lojtarëve

Holanda siguroi sot kualifikimin në fazën e eliminatoreve të Kampionatit Botëror “Katar 2022”.

Kombëtarja e Holandës e mposhti sot Katarin me rezultat solid 2:0, fitore kjo e cila ia siguroi kualifikimin tutje në këtë Botëror, raporton KosovaPress.

Cody Gakpo (minuta e 26’) dhe Frenkie De Jong (minuta e 49’) u përkujdesën me golat e tyre për fitoren e Holandës sot ndaj nikoqirit të këtij turneu.


Më i miri i ndeshjes ishte Cody Gakpo, i cili u vlerësua me notën më të lartë (8.1), kurse më i dalluari te Katari ishte Pedro Miguel me notën 6.7.

Ndërkaq, lojtari me notën më të dobët ishte Homam Ahmed (5.8).

Më poshtë mund të gjeni statistikat dhe notat e lojtarëve në ndeshjen Holandë-Katar.

Lexo edhe

Video