Hidhet shorti i UEFA Conference League, ja kundërshtari i Llapit

Hidhet shorti i UEFA Conference League, ja kundërshtari i Llapit

Është hedhur shorti i Europa Conference League, ku tanimë skuadra nga Superliga e Kosovës FC Llapi ka mësuar kundërshtarin me të cilin do të përballet në raundin e parë.

Llapjanët do të përballen me skuadrën maqedonase FC Shkupi, ku në ndeshjen e parë do të jenë mysafirë në stadiumin “Cair”, përcjell KosovaPress.

Po ashtu, interesante do të jetë edhe përballja mes skuadrës shqiptare KF Laçi dhe asaj nga Mali i Zi, FK Podgorica.

Shortin e plotë të raundit të parë të UEFA Conference League e gjeni më poshtë.

FC Levadia – St. Joseph FC


La Fiorita 1967 – Birkirkara FC

FC Shkupi 1927 – KF Llapi

KF Laçi – FK Podgorica

FH Hafnarfjordur – Sligo Rovers FC

Fehervar FC – FC Ararat Yerevan

St. Jarnan – Bohemian FC

Lexo edhe

Video

error: