Heshtin rrjetat pas pjesës së parë në “Air Albania”

Heshtin rrjetat pas pjesës së parë në “Air Albania”

a përfunduar pjesa e parë e sfidës së rëndësishme për kualifikimin në botërorin “Katari 2022” ndërmjet Shqipërisë dhe Polonisë.

Pas 45 minutave të para në “Air Albania” rezultati është i bardhë – 0:0.


Kuqezinjtë ndodhen në grupin I, me 15 pikë pas shtatë ndeshjeve të zhvilluara, një më shumë se Polonia.

Në dy ndeshjet e fundit, Shqipëria do të përballet me Andorrën dhe liderin e grupit, Anglinë.

Lexo edhe

Video

error: