Hernandez humbet sezonin si pasojë e lëndimit

Hernandez humbet sezonin si pasojë e lëndimit

Kombëtarja e Francës e ka konfirmuar shkallën e lëndimit të mbrojtësit, Lucas Hernandez, dhe ky lajm nuk është aspak i mirë.


Franca e ka konfirmuar që Hernandez ka këputur ligamentet e tij në fitoren e mbrëmshme 4:1 kundër Australisë, raporton KosovaPress.

Si pasojë e këtij lëndimi, Hernandez do të mungojë në pjesën e mbetur të Kupës së Botës si dhe në pjesën e mbetur të sezonit.

Lexo edhe

Video