Heqja e barrikadave, Borrell: Diplomacia mbizotëroi në uljen e tensioneve në veri

Heqja e barrikadave, Borrell: Diplomacia mbizotëroi në uljen e tensioneve në veri

Përfaqësuesi i lartë për politikë të Jashtme dhe Siguri i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ka reaguar pas nisjes së heqjes së barrikadave në Rudarë.

Ai ka shkruar se diplomacia mbizotëroi në uljen e tensioneve në veri të Kosovës.


“Dhuna nuk mund të jetë kurrë një zgjidhje. Mirë se vini në lidershipin e përgjegjshëm të presidentit Vuçiq dhe kryeministrit Kurti.”, ka shkruar Borrell në Twitter.

Ai ka shtuar se tani nevojitet përparim urgjent në dialog.

Ndryshe, në Rudareëpara pak minutash ka nisur heqja e barrikadave.

Lexo edhe

Video

1 Koment

  • […] Heqja e barrikadave, Borrell: Diplomacia mbizotëroi në uljen e tensioneve në veri Lajçak: Nëse i kthehemi përplasjeve, i harrojmë afatet për marrëveshje […]

Komentet janë të mbyllura.