Helmohen 35 persona në Krujë

Helmohen 35 persona në Krujë

35 persona me simptoma helmimi janë paraqitur sot në spitalin e Krujës, ku kanë kërkuar ndihmë mjekësore.


Policia e Krujë njofton se ka ngritur grupin hetimor, i cili ka shkuar në spitalin e Krujës dhe vijon punën për sqarimin e rrethanave dhe zbardhjen e shkakut.

“Nga ana e Policisë janë njoftuar organet e shëndetit publik dhe të AKU-së, për të sqaruar këtë situatë. Priten analizat nga DSHP Krujë dhe Tiranë. Grupi hetimor po kryen të gjitha veprimet procedurale, me qëllim zbardhjen e shkakut dhe sqarimin e rrethanave të këtyre rasteve“, thuhet në njoftimin e policisë.

Lexo edhe

Video

error: