Hedhen poqa e qirinj në drejtim të objektit të Qeverisë

Protestuesit që dolën për ta kundërshtuar shtrenjtimin e energjisë elektrike kanë hedhur poqa dhe qirinj në drejtim të objektit të Qeverisë së Kosovës.

“Me rrymë, me ujë, me popull mos luaj”, janë thirrjet që bënë protestuesit para Qeverisë. Kreu i PSD-së, Dardan Molliqaj e quajti firkacak kryeministrin Albin Kurti.


Ai i ka bërë thirrje ZRRE-së që të hedhet poshtë.

“Zotohemi që nuk ky vendim nuk do të kalojë. Ne nuk do të ndalemi, do të jemi edhe më të guximshëm. I ftojë qytetarët që në shenjë simbolike të shprehim revoltën tonë”, ka shtuar ai.

Lexo edhe

Video

2 Comments

Komentet janë të mbyllura.