Zhduken mostrat e Astrit Deharit, Haxhiu: Dihen personat që kanë qasje në IML

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka njoftuar se janë zhdukur mostrat e Astrit Deharit, që ndodheshin në Institutin e Mjekësisë Ligjore. Siç ka thënë Haxhiu, ajo është njoftuar mbrëmë dhe më pas ka njoftuar kryeprokurorin e shtetit dhe ushtruesin e detyrës së Policisë së Kosovës. Në konferencë të jashtëzakonshme për media, ka deklaruar se në … Continue reading Zhduken mostrat e Astrit Deharit, Haxhiu: Dihen personat që kanë qasje në IML